PROJEKTY A PROGRAMY

Zameranie materskej školy:
Materská škola je situovaná v tesnej blízkosti Môťovskej priehrady, preto  profilácia materskej školy korešponduje s environmentálnou výchovou. Práve Môťovskú priehradu vo veľkej miere využívame ako „ prírodnú učebňu,“ kde realizujeme prostredníctvom priameho spoznávania prírody rôzne environmentálne aktivity.  Materská škola taktiež disponuje školskou záhradou s množstvom ihličnatých stromov, senzorickým a hmatovým chodníkom, kvetinovým a bylinným záhonom , vyvýšenými zeleninovými záhonmi.

Nurture materská škola:

Materská škola sa zapojila do pilotného projektu Nurture Internationál, zameraného na výchovný prístup k vzdelávaniu, ktorý reaguje na emocionálne potreby detí a je podporovaný niektorými kľúčovými nástrojmi – identifikovaním zón bezpečia v materskej škole, podporovaním hier a aktivít zameraných na zníženie strachu detí v kolektíve, zážitkových aktivít, ktorých základom je zmyslové vnímanie detí, uplatňovaním pozitívnej komunikácii. Rozvíjame u detí sebadôveru a odolnosť pri zvládaní všetkého, čo im život prinesie- nielen v materskej škole.

NI Six Principles of Nurture_Slovakian.pdf

Taktiež ponúkame:
  • deň strávený v malom kolektíve, kde sa každý s každým pozná a nájde si pre seba a kamarátov čas,
  • dýchame čistý vzduch - germicídne žiariče v každej triede,
  • rôzne edukačné aktivity na spestrenie života detí v MŠ spojené s vypracovanými internými projektami,
  • metodicko- poradenskú činnosť s individuálnymi pohovormi so zákonnými zástupcami dieťaťa, kde informujeme o progrese dieťaťa,
  • účasť na mimoškolských aktivitách v rámci zvolenských materských škôl,
  • zážitkové učenie  "učenie sa pre prírodu"  s externými centrami: SCHKO Poľana, Lesná pedagogika,
  • pripravujeme deťom pestrý sortiment zdravých jedál,
  • ponúkame denne aspoň dva druhy čerstvej zeleniny a ovocia.
Facebook materskej školy:
Materská škola spravuje uzatvorenú skupinu na stránke facebook, kde pravidelne uverejňuje informácie a fotky zo života v materskej škole.
Ak ešte nie ste jej členom a vaše dieťa patrí do našej materskej školy, prosím informujte sa u  triednej pani učiteľky.

Zdroj: Internet
Zverejnené: 18.01.2023

Materská škola maršala Malinovského

Materská škola